Užitečné informace

Jaké zavazadlo si vzít na cestu

Už víte, kam a kdy letíte, letenku máte v kapse, stačí jen vybrat, co si vzít sebou na cestu. Podle toho i vybíráte velikost kufru, kabelky nebo batohu. Než si dáte do zavazadla kromě oblečení i fén nebo svačinu, zjistěte si, jak těžké a velké zavazadlo vám letecká společnost povolí přepravit. Sepsali jsme pro vás základní pravidla, na které byste neměli zapomenout.

více
Zdraví a prevence na cestách

Zdraví a prevence na cestách

Na co si dávat pozor

V případě, že cestujete do jakékoliv destinace, doporučujeme vám konzultovat zdravotní rizika a možné hrozby u odborníků na zdravotní péči pro cestovatele.

Zde vám popíšeme pár rad, na co si dávat obecně pozor.

více
Máte potíže při cestách?

Máte potíže při cestách?

Práva cestujících v letecké dopravě

Byl vám odepřen nástup na palubu z důvodu nedostatku míst v letadle? Byl váš let zrušen? Má váš let zpoždění dvě hodiny a více? Došlo k poškození, zpoždění nebo ztrátě vašeho odbaveného zavazadla? Byli jste během letu zraněni? Bylo vám poskytnuto vše, co jste si rezervovali?

Evropská unie vytvořila soubor práv s cílem zabezpečit korektní zacházení s cestujícími v letecké dopravě. Letecká společnost, se kterou jste se rozhodli cestovat, nese zodpovědnost za vaši přepravu a za přepravu vašich zavazadel a musí respektovat vaše práva.

Evropská unie posiluje vaše práva...uplatňujte je!

více
Do Dubaje bez víz, Emiráty Čechům ruší vízovou povinnost

České velvyslanectví ve Spojených arabských emirátech ve středu oznámilo, že Češi nebudou s platností od 22. března potřebovat víza do země. Pro Čechy mířící na dovolenou do Emirátů to tak bude znamenat značnou úsporu.